Zagrożenia w sieci – czy Twoja firma jest bezpieczna?
- Jak nie dać się okradać "po cichu"?
Poznaj rozwiązania bezpieczeństwa niezbędne przy korzystaniu z sieci.
Poznaj Ochronę DNS – najtańsze i jedno z najskuteczniejszych sposobów ochrony sieci.
Dostałem email, wygląda dobrze, ale czy na pewno jest bezpieczny?
Mam firewall oraz antywirusa, czy jestem bezpieczny?
Dlaczego pracownicy są ciągle zajęci, a projekty się opóźniają? Co robią w Internecie?
Czy komputery w mojej firmie kopią kryptowaluty za moje pieniądze?
Moja firma korzysta z ponad 100 aplikacji w chmurze i nic o tym nie wiem?
Lubię wolność, pracuję tam gdzie chcę! Jak się zabezpieczyć?
Pani Basia kliknęła w link, czy muszę zamknąć firmę?
Lubię wolność, pracuję tam gdzie chcę. Jak się zabezpieczyć?
Pani Basia kliknęła w link, czy muszę zamknąć firmę?
Każdego roku polskie przedsiębiorstwa padają ofiarą cyberprzestępców. Najbardziej narażone są małe i średnie firmy, które nie zawsze wiedzą, jak prawidłowo chronić się przed zagrożeniami. Skutki cyberataków takie jak naruszenie poufności danych, przestoje w produkcji, czy utrata zaufania klientów są dla nich szczególnie dotkliwe.
Czym jest cyberatak?
Kradzież, szantaż, oszustwo, zniszczenie mienia. Te przestępstwa występują także w świecie wirtualnym. Cyberatak to każde nielegalne działanie w przestrzeni wirtualnej skierowane przeciwko osobie, przedsiębiorstwu lub nawet całemu państwu, którego celem jest wyrządzenie szkody drugiej stronie.
Jakie są najczęstsze zagrożenia w sieci dla małych i średnich firm?
Istnieje wiele form zagrożeń w sieci, które mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla Twojej firmy, od tymczasowego zablokowania konta pracownika, przez przejęcie danych osobowych klientów, po całkowitą utratę danych i kompletny paraliż działalności Twojego przedsiębiorstwa. Poznajmy najczęstsze formy cyberataków, na które narażone są firmy takie, jak Twoja:
Malware
Malware (ang. malicious software), to złośliwe oprogramowanie, które ma za zadanie przejęcie, szpiegowanie, uszkodzenie lub dezaktywację komputerów, systemów komputerowych i sieci firmowych w celu kradzieży, modyfikacji lub całkowitego usunięcia danych.
Ransomware
Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania, który ze względu na popularność i skalę zagrożenia wymaga szczególnej uwagi. Cyberprzestępcy wykorzystują je, aby zablokować dostęp do danych i zasobów firmy, a następnie zażądać opłaty za jego odblokowanie. Czasami wystarczy tylko kliknąć w link przesłany pocztą, aby uaktywnić ransomware i ściągnąć na siebie olbrzymie kłopoty.
Phishing
Phishing to coraz częstsza metoda oszustwa polegająca na podszywaniu się pod inną osobę lub instytucję, aby wyłudzić cenne dane. Przykładem phishingu może być rozesłanie do pracowników Twojej firmy maili zawierających szkodliwe dokumenty lub archiwa w celu dotarcia do poufnych informacji firmy (konta bankowe, dane klientów, numery kart kredytowych kontrahentów, itd.).
SPAM
Spam to nie tylko irytujące i wulgarne wiadomości e-mail, ale i niezwykle skuteczne narzędzie działania cyberprzestępców. Może być nośnikiem wirusów, czy programów szpiegujących, a otrzymywany w masowych ilościach potrafi spowolnić działanie serwerów, co generuje zauważalne straty dla przedsiębiorstwa.
Przekonaj się, jak walczyć ze spamem
Man-in-the-middle
Ten atak kryptologiczny, którego nazwa oznacza „człowieka pośrodku”, opiera się na podsłuchiwaniu i modyfikacji wiadomości przesyłanych pomiędzy dwiema stronami bez ich wiedzy. Zagrożenie to występuje często w sytuacji, kiedy podróżując, musisz połączyć się z Internetem za pośrednictwem publicznego Wi-Fi. Cyberprzestępca może wtedy „wpiąć się” pomiędzy Twoje urządzenie, a sieć, zainfekować sprzęt i od tej chwili podsłuchiwać i przechwytywać wszystkie informacje.
DoS/DDoS
DoS to skrót od denial of service, blokady usług dążącej do uniemożliwienia systemowi komputerowemu czy usłudze sieciowej jakiegokolwiek działania poprzez odmowę dostępu. Ataki tego typu, w szczególności DDoS (distributed denial of service, rozproszona odmowa usługi), są łatwe do przeprowadzenia i wykorzystują błędy i luki w zabezpieczeniach sieci, na które końcowy użytkownik systemów nie ma wpływu. To czyni je wyjątkowo niebezpiecznymi dla Twojej firmy.
SQL Injection
Podobnie jak DoS, ten rodzaj ataku również wykorzystuje błędy po stronie infrastruktury informatycznej. Manipuluje on zapytaniami generowanymi do bazy danych, wstrzykując w nie złośliwy kod, który sieje spustoszenie w systemach. Może on zawiesić działanie strony internetowej, sparaliżować administrację IT, a także doprowadzić do modyfikacji lub ujawnienia danych.
Inżynieria społeczna
Narzędzia i metody używane przez cyberprzestępców nieustannie ewoluują. Zwykłe fizyczne zabezpieczenie Twoich serwerów i infrastruktury sieciowej już nie wystarcza. Hakerzy sięgają po wysublimowane metody, wykorzystując znajomość ludzkiej psychologii i potęgę mediów społecznościowych do wyłudzania haseł i dostępu do krytycznych danych Twojej firmy.
Aktualności.
Bezpieczna praca zdalna. Czy to w ogóle możliwe?
„Miejsce pracy” nabiera dziś zupełnie nowego znaczenia. Rozwój technologii umożliwia wydajną pracę z każdego miejsca i za pomocą dowolnych urządzeń. Jednak aby czerpać korzyści z pracy zdalnej, musisz wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć krytyczne biznesowe zasoby i dane.
Ochrona sieci – dowiedz się jak chronić swoją firmę
Coraz więcej przedsiębiorstw postrzega cyfryzację i wdrażanie nowoczesnych technologii jako czynnik decydujący o przewadze konkurencyjnej. Dodatkowo współczesne firmy rozumieją, że dane stały się jednymi z ich najcenniejszych aktywów. Warto zapewnić im należytą…
Rozwiązania bezpieczeństwa – zapewnij najlepszą ochronę swojej firmie
Poznaj rozwiązania bezpieczeństwa niezbędne przy korzystaniu z sieci. Dowiedz się jak chronić swoje dane dzięki sprawnej zaporze sieciowej i jaką zaporę wybrać!Wyobraź sobie budowę, na której każda cegła pochodzi od innego producenta, ma inne wymiary, zastosowania…
Zamów bezpłatną rozmowę z konsulatantem!
Zadzwonimy i opowiemy Ci wszystko na temat Ochrony DNS!
Czy moja firma może się skutecznie bronić przed cyberprzestępczością?
Chociaż katalog zagrożeń sieciowych, z jakimi mierzy się każda współczesna firma, regularnie poszerza się o nowe metody, przed większością z nich można się bronić. Odpowiednio dobrane zabezpieczania, wdrożenie mechanizmów kontrolnych oraz uświadamianie pracowników w kwestii zagrożeń i ich konsekwencji są podstawą do skutecznej walki ze współczesnymi zagrożeniami.