Ochrona sieci – dowiedz się jak chronić swoją firmę

Coraz więcej przedsiębiorstw postrzega cyfryzację i wdrażanie nowoczesnych technologii jako czynnik decydujący o przewadze konkurencyjnej. Dodatkowo współczesne firmy rozumieją, że dane stały się jednymi z ich najcenniejszych aktywów. Warto zapewnić im należytą ochronę.

Czym jest cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo to zespół zagadnień związanych z zapewnieniem ochrony i bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych oraz danych elektronicznych przed cyberatakami. Cyberataki te różnią się ze względu na cele, metody i stopnie zaawansowania oraz szkodliwości. Najczęściej dążą do uzyskania dostępu do danych Twojej firmy, usunięcia strategicznych informacji, wymuszenia pieniędzy lub sparaliżowania działalności Twojego przedsiębiorstwa.

Chociaż cyberprzestępcy korzystają z coraz bardziej wyrafinowanych narzędzi, a infrastruktura informatyczna staje się coraz bardziej rozbudowana i skomplikowana, istnieją skuteczne metody walki z cyberatakami skrojone na miarę współczesnego przedsiębiorstwa.

Trzy filary bezpieczeństwa – ludzie, procesy, technologia

Do opracowania strategii cyberbezpieczeństwa w swoim przedsiębiorstwie potrzebujesz harmonijnej współpracy trzech elementów – ludzi, procesów i technologii.

Ludzie

Najczęściej to błędy i niedopatrzenia pracowników sprawiają, że Twoja firma pada ofiarą cyberataków. Nieprawidłowa konfiguracja systemów przez informatyka, nieostrożne korzystanie z sieci publicznych podczas delegacji, czy nieopatrzne kliknięcie w zainfekowany link w wiadomości e-mail to częste przykłady działań pracowników, które narażają na olbrzymie straty całą firmę. Dlatego tak ważne jest, aby uświadamiać pracowników o zagrożeniach czyhających w sieci i pomóc im skutecznie chronić urządzenia, na których pracują.

Procesy

To, że unikniesz jednego ataku, nie znaczy, że w przyszłości nie będą się one powtarzać. Według danych KPMG, ponad 80% firm w Polsce odnotowało dotychczas co najmniej jeden cyberincydent. Istnieje spora szansa, że w tej grupie znajduje się także Twoja firma.

Aby skutecznie bronić się przed zagrożeniami, każde przedsiębiorstwo działające w sieci powinno opracować program bezpieczeństwa obejmujący definicję cyberataków, postępowanie w przypadku wystąpienia któregokolwiek z nich oraz plan naprawczy.

Technologie

Każdy program cyberbezpieczeństwa opiera się na technologii. To broń obosieczna. Z jednej strony postęp technologii teleinformatycznych umożliwia cyberprzestępcom rozwój coraz bardziej zaawansowanych narzędzi ataku, z drugiej korzystnie wpływa na innowacyjność rozwiązań cyberbezpieczeństwa.

Katalog narzędzi ochrony cyberprzestrzeni obejmuje nowoczesne rozwiązania takie jak firewalle nowej generacji, filtry DNS, programy anti-malware, czy zaawansowane antywirusy, które pomogą Ci chronić Twoje urządzenia fizyczne, sieci i zasoby w chmurze.

Pierwsza linia obrony –
25 lat z Firewall!

Rodzaje zagrożeń sieciowych w Twojej firmie

MALWARE

Złośliwe oprogramowanie, które ma za zadanie przejęcie, szpiegowanie, uszkodzenie lub dezaktywację Twoich komputerów, systemów komputerowych i sieci firmowych.

RANSOMWARE

Rodzaj złośliwego oprogramowania wykorzystywanego przez cyberprzestępców do zablokowania dostępu do danych i zasobów Twojej firmy w celu wymuszenia okupu za jego odblokowanie.

PHISHING

Coraz częstsza metoda oszustwa polegająca na podszywaniu się pod inną osobę lub instytucję, aby wyłudzić cenne dane.

SPAM

SPAM to nie tylko irytujące i wulgarne wiadomości e-mail, ale i niezwykle skuteczne narzędzie działania cyberprzestępców. Może być nośnikiem wirusów, czy programów szpiegujących.

MAN-IN-THE-MIDDLE

Jest to atak kryptologiczny polegający na podsłuchiwaniu i modyfikacji wiadomości przesyłanych pomiędzy dwiema stronami bez ich wiedzy. Szczególnie często wykonywany w miejscach z dostępem do publicznej sieci Wi-Fi.

DoS/DDoS

Ta blokada usług dąży do uniemożliwienia systemowi komputerowemu czy usłudze sieciowej jakiegokolwiek działania poprzez odmowę dostępu, wykorzystując błędy i luki w zabezpieczeniach sieci.

SQL INJECTION

Ten cyberatak manipuluje zapytaniami generowanymi do Twojej bazy danych, wstrzykując w nie złośliwy kod, który sieje spustoszenie w Twoich systemach.

INŻYNIERIA SPOŁECZNA

Tradycyjne narzędzia wykorzystywane przez cyberprzestępców już nie wystarczają. Hakerzy sięgają po wysublimowane metody, wykorzystując znajomość ludzkiej psychologii i potęgę mediów społecznościowych do wyłudzania haseł i dostępu do krytycznych danych Twojej firmy.

Aktualności.

Bezpieczna praca zdalna. Czy to w ogóle możliwe?

Bezpieczna praca zdalna. Czy to w ogóle możliwe?

„Miejsce pracy” nabiera dziś zupełnie nowego znaczenia. Rozwój technologii umożliwia wydajną pracę z każdego miejsca i za pomocą dowolnych urządzeń. Jednak aby czerpać korzyści z pracy zdalnej, musisz wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć krytyczne biznesowe zasoby i dane.

czytaj dalej
Zagrożenia w sieci – czy Twoja firma jest bezpieczna?

Zagrożenia w sieci – czy Twoja firma jest bezpieczna?

Jak nie dać się okradać „po cichu”?Poznaj rozwiązania bezpieczeństwa niezbędne przy korzystaniu z sieci.Poznaj Ochronę DNS – najtańsze i jedno z najskuteczniejszych sposobów ochrony sieci.Dostałem email, wygląda dobrze, ale czy na pewno jest bezpieczny?Mam…

czytaj dalej
Zostań z NetFormers!

Zostań z NetFormers!

Bez zbędnego spamu!

Dołącz do naszego Newslettera aby otrzymywać zaproszenia na bezpłatne szkolenia, webinary i warsztaty oraz solidną dawkę aktualnej wiedzy o rozwiązaniach z zakresu sieci i bezpieczeństwa na rynku.

Bądź na bieżąco!

Dziękujemy, że jesteś z Nami!