Czy zaawansowana ochrona przed malware może pomóc Twojej firmie?

Każde przedsiębiorstwo, które wykorzystuje potencjał cyfrowej transformacji, musi zadbać o ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, takim jak wirusy i programy szpiegujące. Cyberataki w biznesie stają się bowiem coraz częstsze, a ich skutki bywają bardzo dotkliwe.

Według raportu Ponemon Institute średnie roczne straty na skutek cyberprzestępczości poniesione przez przedsiębiorstwa w 2017 roku wynosiły 11,7 milionów dolarów (wzrost o 22,7% w stosunku do 2016). W tym samym roku aż 82 proc. przedsiębiorstw działających w Polsce odnotowało przynajmniej jeden cyberincydent.

Cyberatak – dotkliwy cios dla biznesu

Firmy, które padły ofiarą ataku, muszą się liczyć nie tylko z utratą wizerunku i zaufania klientów, ale również z olbrzymimi stratami finansowymi. Ponoszą wysokie koszty analizy cyberincydentu oraz korygowania jego następstw oraz inwestują w poprawę lub wymianę zabezpieczeń. Aby zrekompensować te wydatki, szukają oszczędności w innych obszarach swojej działalności, również tych, które przynoszą im bezpośredni zysk.

Profesjonalne zabezpieczenie firmy w cenie dużej kawy?

Z Nami to możliwe!

Jedna kawa dziennie to cena jaką możesz zapłacić za bezpieczeństwo Twojego komputera. Zarejestruj się aby przetestować usługę za darmo już dziś.

Bezpieczeństwo sieci to priorytet dla firm

Poprawa bezpieczeństwa systemów IT powinna być jednym z kluczowych zadań nowoczesnych firm. Niestety, tradycyjne narzędzia ochrony sieci firmowych przestały wystarczać w walce z coraz bardziej wyrafinowanymi metodami cyberprzestępców.

Przedsiębiorstwa, które chcą skutecznie bronić się przed atakami na swoje cyfrowe zasoby, będą musiały zmienić strategię działania. Pozwoli im to zaoszczędzić na kosztach korygowania następstw cyberataków i przeznaczyć te środki na inne cele biznesowe.

Jak działa współczesny haker?

Świat idzie do przodu, a hakerzy razem z nim. Firmy nie mierzą się już z niezależnymi hakerami-wolnymi strzelcami, ale stają w szranki ze zorganizowanymi i wyspecjalizowanymi grupami przestępczym, które korzystają z zaawansowanego złośliwego oprogramowania.

Współczesny malware wykorzystuje luki w tradycyjnych zabezpieczeniach. Stare, poczciwe wirusy, które próbowały przedrzeć się do sieci, licząc na to, że program antywirusowy nie wykryje ich przy skanowaniu, należą do przeszłości. Hakerzy nowej generacji tworzą wirusy polimorficzne (zmieniające swój kod przy każdej detekcji), ukrywające się, czy aktywowane z opóźnieniem.

Nowe narzędzia w walce z nowymi zagrożeniami

Tradycyjne antywirusy czy systemy IPS zupełnie nie radzą sobie z tymi nowymi metodami cyberataków. Statystyki to potwierdzają. Średni czas potrzebny do wykrycia i eliminacji szkodliwego oprogramowania przy pomocy antywirusów i rozwiązań IPS to 100 dni. Oznacza to, że złośliwy kod może siedzieć w systemach IT Twojej firmy ponad trzy miesiące, siejąc spustoszenie i generując potężne straty dla Twojego przedsiębiorstwa.

Aby pomóc przedsiębiorcom chronić ich biznes i ustrzec się przed nowoczesnym malware, eksperci od cyberbezpieczeństwa opracowali zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa, wykorzystujące analizę retrospektywną, korelację zdarzeń, behawioralne wskaźniki kompromitacji i inne zaawansowane techniki ochrony przed cyberatakami.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które sprawdzają infrastrukturę pod kątem wirusów jedynie w danym punkcie w czasie (tzw. point-in-time), te nowoczesne narzędzia nieustannie analizują aktywność plików w sieci. Tym samym oferują one szczegółowy wgląd w infrastrukturę, pomagając działowi IT wykryć wirusy polimorficzne czy ukrywające się i inne zaawansowane zagrożenia.

Jak Twój biznes może skorzystać na nowoczesnej ochronie przed malware?

Rozwiązania do walki ze złośliwym oprogramowaniem nowej generacji zapewniają przedsiębiorstwom najwyższy stopień ochrony. Z ich pomocą dział IT jest w stanie wykryć zagrożenie już w 13 godzin! Narzędzia te pozwalają przeanalizować wszystkie działania złośliwego kodu w dowolnym punkcie czasu w przeszłości, aby zidentyfikować jego źródło oraz zmiany, jakich dokonał w systemach.

Drastyczne skrócenie czasu detekcji wirusa (z kilku miesięcy do kilkunastu godzin) daje firmom olbrzymią przewagę w walce z cyberzagrożeniami. Zespół IT otrzymuje błyskawiczny dostęp do wszystkich danych niezbędnych do analizy i usunięcia zagrożenia bez konieczności angażowania zewnętrznych firm doradczych. Przekłada się to na spore oszczędności dla przedsiębiorstwa. Dodatkowo, dzięki szczegółowej analizie zdarzenia firma ma możliwość zapobiegania podobnym atakom w przyszłości, co uchroni ją przed dalszymi stratami.

Podsumowanie

Wraz z rozwijającą się technologią wzrasta liczba cyberataków w biznesie. Przedsiębiorstwa, potrzebują nowoczesnych narzędzi do walki z zaawansowanymi zagrożeniami. Rozwiązania, które zapewniają pełen wgląd w infrastrukturę i monitorowanie wszystkich zdarzeń w czasie, pomagają firmom skutecznie chronić swoje zasoby, uchronić się przed kosztownymi skutkami ataków i przeznaczyć zaoszczędzone środki na działania przynoszące zysk.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat nowoczesnych metod optymalizacji bezpieczeństwa IT w Twojej firmie, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Aktualności.

Bezpieczna praca zdalna. Czy to w ogóle możliwe?

Bezpieczna praca zdalna. Czy to w ogóle możliwe?

„Miejsce pracy” nabiera dziś zupełnie nowego znaczenia. Rozwój technologii umożliwia wydajną pracę z każdego miejsca i za pomocą dowolnych urządzeń. Jednak aby czerpać korzyści z pracy zdalnej, musisz wiedzieć, jak skutecznie zabezpieczyć krytyczne biznesowe zasoby i dane.

czytaj dalej
Zagrożenia w sieci – czy Twoja firma jest bezpieczna?

Zagrożenia w sieci – czy Twoja firma jest bezpieczna?

Jak nie dać się okradać „po cichu”?Poznaj rozwiązania bezpieczeństwa niezbędne przy korzystaniu z sieci.Poznaj Ochronę DNS – najtańsze i jedno z najskuteczniejszych sposobów ochrony sieci.Dostałem email, wygląda dobrze, ale czy na pewno jest bezpieczny?Mam…

czytaj dalej
Ochrona sieci – dowiedz się jak chronić swoją firmę

Ochrona sieci – dowiedz się jak chronić swoją firmę

Coraz więcej przedsiębiorstw postrzega cyfryzację i wdrażanie nowoczesnych technologii jako czynnik decydujący o przewadze konkurencyjnej. Dodatkowo współczesne firmy rozumieją, że dane stały się jednymi z ich najcenniejszych aktywów. Warto zapewnić im należytą…

czytaj dalej
Zostań z NetFormers!

Zostań z NetFormers!

Bez zbędnego spamu!

Dołącz do naszego Newslettera aby otrzymywać zaproszenia na bezpłatne szkolenia, webinary i warsztaty oraz solidną dawkę aktualnej wiedzy o rozwiązaniach z zakresu sieci i bezpieczeństwa na rynku.

Bądź na bieżąco!

Dziękujemy, że jesteś z Nami!