Warsztaty Aerohive

Wkrocz w nową generację sieci Wi-Fi! Interaktywne warsztaty techniczne Aerohive Networks

ZAPNIJ PASY, ODPAL SILNIK I GAZ DO DECHY… wybierz się z nami na ostrą jazdę testową z najnowszą technologią sieci bezprzewodowych i dołącz do naszych praktycznych warsztatów technicznych z konfiguracji sieci bezprzewodowych.

Poznaj zasady działania i projektowania bezpiecznych bezprzewodowych sieci nowej generacji.

Samodzielnie skonfiguruj sieć na swoim własnym urządzeniu firmy Aerohive Networks, które od nas otrzymasz!

PO CO WCIĄŻ UŻYWAĆ TECHNOLOGII STWORZONEJ DLA 54 Mb??

Ta sama sieć, nieograniczone możliwości

Czasy się zmieniają, cywilizacja gna do przodu, a technologia IT rozwija się w fenomenalnym tempie. Jeszcze nie tak dawno temu zakończylibyśmy naszą „przejażdżkę” w sieci Wi-Fi na prędkości 54 Mb/s. Dziś możemy poszaleć przy 3 Gb/s – czyli jakieś 60 razy szybciej!  

Ewolucja sieci – Praktyczne warsztaty sieciowe

  Współczesna technologia spycha stare, dobre kontrolery sieci bezprzewodowych na zasłużony odpoczynek na półce w muzeum techniki. Przyjdź na nasze interaktywne warsztaty sieciowe i przekonaj się, jaką przewagę nad tradycyjnym sprzętem dają Ci ultrawydajne rozwiązania Wi-Fi nowej generacji. Nasze szkolenie poprowadzimy na przykładzie punktów dostępowych od firmy Aerohive Networks.

W ciągu jednego dnia dowiesz się między innymi:

 

Jak działają sieci bezprzewodowe?

W naszych warsztatach stawiamy przede wszystkim na działanie, ale nie obejdzie się też bez odrobiny teorii. Naszą przygodę rozpoczniemy od szkolenia z podstaw działania sieci bezprzewodowych, ich historii i ewolucji. Przybliżymy zasadę działania fal radiowych. Ujawnimy kilka niezwykłych faktów na temat poszczególnych modeli wdrożeniowych. Obalimy sporo mitów i rozprawimy się z marketingowymi hasłami związanymi z najnowszymi standardami sieciowymi.

Czym jest Next-generation Wi-Fi?

(Na przykładzie Aerohive)

Wyposażeni w solidne podstawy przejdziemy do zapoznania się z najnowszą technologią. Dokładnie omówimy sposób działania sieci bezprzewodowych nowej generacji (Next-Generation Wi-Fi), bazując na rozwiązaniach Aerohive. Porównamy next-gen Wi-Fi z dotychczasowymi rozwiązaniami, pokażemy różnice i możliwości, przewagę i kompromisy, których wymaga jej zastosowanie. Omówimy wszystkie aspekty zastosowania – zarówno techniczne, jak i biznesowe.

Cyberatak to nie problem.

Jak zadbać o bezpieczeństwo sieci?

Nasze szkolenia tworzymy dla użytkowników, dlatego zważając na ostatnie zmasowane ataki typu ransomware na świecie, zdecydowaliśmy się dodać również moduł poświęcony ochronie zapytań DNS. Oprócz omówienia kluczowych kwestii bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych, przedstawimy również globalną propozycję ochrony środowiska sieciowego.

Czas dla Ciebie – skonfiguruj bezpieczną sieć nowej generacji

Uzbrojeni w podstawy teoretyczne, przesiądziemy się nareszcie do naszych „maszyn”. Otrzymasz na własność sprzęt testowy, punkt dostępowy APP 122 firmy Aerohive Networks, który skonfigurujesz od samych podstaw

Podczas warsztatów:

 • Wykonasz kompletne uruchomienie systemu
 • Dodasz swoje urządzenia do sieci
 • Skonfigurujesz firmową sieć Wi-Fi
 • Skonfigurujesz BEZPIECZNĄ sieć gościnną z wykorzystaniem technologii Private Pre-Shared Key (PPSK)
 • Zapoznasz się z narzędziem do planowania sieci bezprzewodowych (umożliwiającym min. rozmieszczenie punktów dostępowych na planach pięter budynków)

Co mi będzie potrzebne?

 • Komputer
 • Chęć nauki i dobry humor

Dlaczego warto?

 • Niezbędna teoretyczna wiedza o sieciach bezprzewodowych.
 • Praktyczne warsztaty, aby jak najszybciej wykorzystać to, czego się nauczyłeś.
 • Sesja Q&A, podczas której odpowiemy na wszystkie pytania i postaramy się dobrać najlepsze rozwiązanie do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.
 • Szkolenie w języku polskim w pełni dostosowane do oczekiwań użytkowników.
 • Profesjonalna kadra. Warsztaty prowadzone przez doświadczonych inżynierów firmy NetFormers.
 • Skonfigurowane urządzenie dla Ciebie! Na szkoleniu otrzymasz punkt dostępowy Aerohive wraz z 3-letnią licencją umożliwiającą zarządzanie otrzymanym sprzętem w chmurze.
 • Pyszna kawa, bufet i lunch, które zapewnią wszystkim wystarczająco dużo paliwa, aby błyskawicznie dojechać z nami do mety.

Agenda:

 
09:30 – 10:00 Rejestracja
10:00 – 12:00 Podstawy działania sieci WiFi oraz oficjalna prezentacja rozwiązań firmy Aerohive Networks
12:00 – 12:45 Chwila oddechu – Pyszny lunch we włoskim stylu
12:45 – 14:00 Ransomware Defence – Pierwsza linia obrony przed zagrożeniami w Internecie
14:00 – 14:15 Hands-on: Rejestracja punktów dostępowych Aerohive
14:15 – 14:30 Przerwa kawowa
14:30 – 15:30 Hands-on: Konfiguracja dostępu pracowników oraz gości (część 1)
15:30 – 15:45 Przerwa kawowa
15:45 – 16:30 Hands-on: Konfiguracja dostępu pracowników oraz gości (część 2)
16:30 – 16:45 Q&A

Masz pytania?

Napisz do nas lub zajrzyj na nasz blog, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy zaprojektować firmom sukces w sieci.

<div class="_form_5"></div><script src="https://netformers.activehosted.com/f/embed.php?id=5" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
Zostań z NetFormers!

Zostań z NetFormers!

Bez zbędnego spamu!

Dołącz do naszego Newslettera aby otrzymywać zaproszenia na bezpłatne szkolenia, webinary i warsztaty oraz solidną dawkę aktualnej wiedzy o rozwiązaniach z zakresu sieci i bezpieczeństwa na rynku.

Bądź na bieżąco!

Dziękujemy, że jesteś z Nami!