Wtorek z Fortinet – FortiGate #1

Date: 7/05/2019

Time:  10:00

Prowadzący omawia poszczególne funkcje ochronne oraz prezentuje ich dzialanie na rzeczywistym środowisku. Prezentacja obejmuje konfigurację funkcji, wizualizację ich działania oraz wyników z zarejestrowanych zdarzeń. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań.

Konspekt prezentacji:

  • Skanowanie Antywirusowe (Proxy vs Strumieniowe)
  • Web Filtering
  • Architektura systemu
  • pozycja marki Fortinet na rynku
  • UTM wg Fortinet
  • nowości w wersji oprogramowania FortiOS 5.X
  • ochrona stacji roboczej
  • zabepieczenie sieci bezprzewodowej
  • dwuskładnikowe uwierzytelnianie
Warsztaty: Extreme Networks – budowa bezpiecznej infrastruktury sieciowej

Warsztaty: Extreme Networks – budowa bezpiecznej infrastruktury sieciowej

Date: 24/09/2024

Time: 10.00-15.00 (LUNCH)

Zapraszamy na warsztaty poświęcone budowie bezpiecznej infrastruktury sieciowej na bazie rozwiązań Extreme Networks.

Zapraszamy na warsztaty poświęcone bezpieczeństwu infrastruktury sieciowej, które stanowi fundament komunikacji między klientami a aplikacjami. Podczas warsztatów omówimy rozwiązania Fabric, które umożliwiają budowę łatwo konfigurowalnej sieci usługowej zapewniającej mikrosegmentację w ramach sieci LAN.

Skupimy się na konieczności kontroli dostępu do sieci poprzez implementację rozwiązań kontroli dostępu z wykorzystaniem systemu NAC (Network Access Control). Przejdziemy przez praktyczne przykłady zarządzania i monitorowania sieci LAN opartej na Fabric. Poznamy wszystkie urządzenia pracujące w sieci oraz aplikacje, z których korzystają. Te informacje są niezbędne do prawidłowego zarządzania bezpieczeństwem w firmie.

Dołącz do nas, aby poznać najnowsze metody zapewnienia bezpieczeństwa w infrastrukturze sieciowej i efektywnie zarządzać jej funkcjonowaniem.

UWAGA: Na każdych warsztatach stacjonarnych zapewniamy LUNCH oraz dowolną liczbę przerw kawowych 🙂

Warsztaty: Cisco Full-Stack Observability

Warsztaty: Cisco Full-Stack Observability

Date: 18/06/2024

Time: 10.00-15.00 (LUNCH)

Zapraszamy serdecznie na warsztaty poświęcone Cisco FSO (Full-Stack Observability).

W skład omawianego pakietu wchodzą dwa rozwiązania Cisco AppDynamics będąca platformą klasy APM (Application Performance Monitoring) zapewniająca wgląd w wydajność i działanie aplikacji oraz infrastruktury IT, umożliwiając szybsze identyfikowanie i rozwiązywanie problemów i zapewniając ciągłości działania krytycznych systemów i aplikacji internetowych i mobilnych.  

Drugim elementem jest Cisco ThousandEyes. ThousandEyes pozwala na monitorowanie dostępności oraz wydajności sieci i usług internetowych w różnych punktach na całym świecie, co pozwala na znalezienie i rozwiązanie problemów, zanim staną się one widoczne. To wyrafinowane narzędzie diagnostyczne, pozwalające śledzić drogi danych w sieci, a także identyfikować potencjalne problemy lub błędy mogące wpływać na jakość usług online.

ThousandEyes pomaga też w optymalizacji wydajności aplikacji w chmurze, dzięki czemu firmy mogą lepiej wykorzystywać swoje zasoby i zapewniać klientom lepsze doświadczenia online.

W ramach warsztatów przedstawione zostaną funkcjonalności obu rozwiązań, zaprezentowane będą  przypadki użycia, pozwalając ocenić przydatność rozwiązania. Całość będzie prowadzona przy udziale Expertów Cisco i oparta o środowisko testowe z naciskiem na praktyczne zastosowanie platformy Cisco FSO.

UWAGA: Na każdych warsztatach stacjonarnych zapewniamy LUNCH oraz dowolną liczbę przerw kawowych 🙂

Warsztaty: LiveAction – współczesny monitoring sieciowy

Warsztaty: LiveAction – współczesny monitoring sieciowy

Date: 23/05/2024

Time: 10.00-15.00 (LUNCH)

Zapraszamy serdecznie na warsztaty poświęcone rozwiązaniu LiveAction.

LiveAction to  rozwiązanie klasy NPM (Network Performance Monitoring) dedykowane do środowisk sieciowych obejmujących wielu dostawców, wiele domen i środowisk multicloudowych.

Platforma ma za zadanie gromadzić, korelować i analizować wszystkie strumienie danych jednocześnie, oferując kompleksowy wgląd w architekturę lokalną, SD-WAN, chmurową i hybrydową.

LiveAction łączy wszystkie dane, dzięki czemu możesz zobaczyć, co dzieje się w całej sieci w czasie rzeczywistym.

W ramach warsztatów przedstawione zostaną funkcjonalności rozwiązania, jak i rozbudowane przypadki użycia. Całość będzie prowadzona przy udziale Expertów LiveAction i oparta o środowisko testowe pozwalając uczestnikom sprawdzić faktyczne możliwości rozwiązania.

UWAGA: Na każdych warsztatach stacjonarnych zapewniamy LUNCH oraz dowolną liczbę przerw kawowych 🙂

Zostań z NetFormers!

Zostań z NetFormers!

Bez zbędnego spamu!

Dołącz do naszego Newslettera aby otrzymywać zaproszenia na bezpłatne szkolenia, webinary i warsztaty oraz solidną dawkę aktualnej wiedzy o rozwiązaniach z zakresu sieci i bezpieczeństwa na rynku.

Bądź na bieżąco!

Dziękujemy, że jesteś z Nami!