
Proactive Advanced Endpoint Protection, Visibility, and Control for Critical Assets
Date: 9/11/2021
Time: 10:00
Zapraszamy na warsztaty
Warszawa,
Golden Floor Plaza,
al. Jerozolimskie 123A
Przyjdź lub zaloguj się na Warsztat z NetFormers:
„Proactive Advanced Endpoint Protection, Visibility, and Control for Critical Assets”
Punkty końcowe są często celem początkowego włamania lub ataków. Jedno z ostatnich badań wykazało, że 30% naruszeń dotyczyło instalowania złośliwego oprogramowania na punktach końcowych. Rozwiązania Fortinet wzmacniają bezpieczeństwo punktów końcowych.
Dzięki zintegrowanej widoczności, kontroli i proaktywnej ochronie FortiClient może wykrywać, monitorować i oceniać zagrożenia dla punktów końcowych, dzięki czemu można zapewnić zgodność punktu końcowego i zmniejszać ryzyko. Ścisła integracja z platformą Fortinet Security Fabric umożliwia automatyzację opartą na regułach w celu ograniczania zagrożeń i kontrolowania epidemii. FortiClient zapewnia również bezpieczny dostęp zdalny z wbudowaną siecią VPN, jednokrotnym logowaniem i dwuetapowym uwierzytelnianiem dla zwiększenia bezpieczeństwa.
FortiEDR zapewnia zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym dla punktów końcowych zarówno przed, jak i po infekcji. Aktywnie zmniejsza powierzchnię ataku, zapobiega infekcjom złośliwym oprogramowaniem, wykrywa i rozbraja potencjalne zagrożenia w czasie rzeczywistym, a także może zautomatyzować procedury reagowania i naprawy dzięki konfigurowalnym playbookom.
Podczas tego Warsztatu dowiesz się:
- jak zintegrować FortiClient EMS z Security Fabric
- jak użyć funkcji anty-exploit FortiClient, aby proaktywnie zapobiegać atakom
- jak skonfigurować FortiClient EMS, aby zastosować tagi do punktów końcowych, których FortiGate może używać do dynamicznego kontrolowania dostępu do podsieci
- jak filtrować, sortować i przeglądać zdarzenia w FortiEDR
- jak wykonać analizę kryminalistyczną w FortiEDR
Czym są Warsztaty Fortinet Security?
Wersja on-site to praktyczne, kilkugodzinne warsztaty na miejscu w Warszawie, na których zapoznasz się z najnowszymi zagadnieniami z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nauczysz się w jaki sposób należy reagować na incydenty bezpieczeństwa. Przy wykorzystaniu technologii Fortinet zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności posługiwania się narzędziami i systemami ochrony sieci.
Wersja on-line to możliwość udziału w warsztatach live z opcją pokazu scenariusza labowego przez prowadzącego. Każdy uczestnik online będzie miał okazję zobaczyć jak wygląda konfiguracja scenariuszy laboratoryjnych w praktyce i zapozna się z prezentowanymi produktami.
Przez kogo prowadzone są warsztaty?
Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych Inżynierów sieciowych firmy Fortinet i NetFormers.
Dla kogo przeznaczone są Warsztaty?
Dla każdego, kto chce poznać technologię Fortinet i powiększyć wiedzę o cyberbezpieczeństwie. W szczególności zapraszamy administratorów systemów i sieci oraz osoby techniczne zajmujące się bezpieczeństwem.
Warsztaty nie wymagają wcześniejszej wiedzy związanej z produktami Fortinet.
Niezależnie od poziomu wiedzy i doświadczenia każdy będzie w stanie zrealizować program Warsztatów dzięki szczegółowym instrukcjom pokazującym krok po kroku jak w środowisku laboratoryjnym skonfigurować każdy z elementów systemu.
Dlaczego warto wziąć udział:
Warsztaty są w 100% za darmo, a podczas tego wydarzenia:
- pogłębisz wiedzę techniczną z zakresu cyberbezpieczeństwa i mechanizmów ochrony sieci
- uczestnicy On-site będą mieli możliwość praktycznego nauczenia się korzystania z wybranych rozwiązań Fortinet
- poznasz produkty wykraczające poza standardowe podejście bazujące na firewall-ach
Jak wyglądają warsztaty i co należy przynieść?
Dla Waszej wygody warsztaty odbywają się w tym samym czasie zarówno on-site w Warszawie, jak i on-line z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.
Warsztaty składają się ze wstępu teoretycznego oraz części praktycznej prowadzonej przez inżyniera Fortinet. Wersja on-line to możliwość uczestnictwa w warsztatach live z opcją pokazu scenariusza labowego przez prowadzącego.
Do realizacji części praktycznej każdy uczestnik warsztatów on-site powinien posiadać własny komputer z możliwością podłączenia do Internetu (WiFi). Środowisko laboratoryjne do indywidualnej konfiguracji dostępne będzie w chmurze Fortinet w Internecie wyłącznie dla uczestników On-site.
Projektowanie sieci WI-FI w firmie – Odkryj 5 najważniejszych obszarów, które ułatwią jej zbudowanie

Projektowanie sieci WI-FI w firmie – Odkryj 5 najważniejszych obszarów, które ułatwią jej zbudowanie
Date: On-Demand
Time: On-Demand

Czy wiesz, jakie korzyści dla Twojej firmy niesie za sobą wykorzystanie rozwiązania Meraki i standardu Wi-Fi 6E? 🧐
Jeśli nie, koniecznie obejrzyj webinar NetFormers, gdzie Ekspert Kacper Łucjanek, opowie Ci:
🟠 jak zwiększyć szybkość, przepustowość, bezpieczeństwo i ciągłość operacyjną przy użyciu rozwiązania Meraki i standardu Wi-Fi 6E,
🟠 o nowych punktach dostępowych Meraki oraz zabezpieczeniach związanych z wireless,
🟠 jak praktycznie zaplanować punkty dostępowe w firmie za pomocą urządzenia Ekahau.
Webinar prowadzi Kacper Łucjanek – Network Engineer w firmie NetFormers
Cisco Embedded Wireless Controler – case study na bazie realnego wdrożenia

Cisco Embedded Wireless Controler – case study na bazie realnego wdrożenia
Date: On-Demand
Time: On-Demand

Webinar prowadzi Maciej Waliszko, certyfikowany Senior Network Architect w firmie NetFormers. CCIE#24170
Webinar porusza tematykę migracji z rozwiązania opartego o kontroler WIFI z systemem operacyjnym AireOS do rozwiązania Cisco EWC.
Embedded Wireless Controller to funkcjonalność bezprzewodowych punktów dostępowych firmy Cisco Systems z rodziny Wi-Fi 6, która pozwala na budowę sieci bezprzewodowych o wielkości do 100 AP bez użycia typowego kontrolera przy jednocześnie pełnym zachowaniu jego funkcjonalnosci przez dedykowane AP o roli EWC.
Każdy z takich AP to taki Dr Jekyll i Mr Hyde 🙂 Ma dwie twarze – jednocześnie pełni rolę typowego AP przesyłając dane od/do klientów jak i funkcję kontrolera dla sieci bezprzewodowej w ramach której pracuje.
Encrypted Traffic Analytics: Detecting Malware without Decryption

Encrypted Traffic Analytics: Detecting Malware without Decryption
Date: On-Demand
Time: On-Demand

Learn how Cisco is changing the equation with Encrypted Traffic Analytics. This new solution combines advanced machine-learning from Stealthwatch Enterprise with Cisco innovations in network telemetry to help you gain rich insights into the nature of encrypted traffic and stop threats without the need for decryption.
With Encrypted Traffic Analytics you can:
- Determine how much of your digital business is encrypted
- Discover which network devices use out-of-date and non-compliant encryption software that make it easier for malware to hide
- Identify and isolate malicious traffic without decryption