
Proactive Advanced Endpoint Protection, Visibility, and Control for Critical Assets
Date: 9/11/2021
Time: 10:00
Zapraszamy na warsztaty
Warszawa,
Golden Floor Plaza,
al. Jerozolimskie 123A
Przyjdź lub zaloguj się na Warsztat z NetFormers:
„Proactive Advanced Endpoint Protection, Visibility, and Control for Critical Assets”
Punkty końcowe są często celem początkowego włamania lub ataków. Jedno z ostatnich badań wykazało, że 30% naruszeń dotyczyło instalowania złośliwego oprogramowania na punktach końcowych. Rozwiązania Fortinet wzmacniają bezpieczeństwo punktów końcowych.
Dzięki zintegrowanej widoczności, kontroli i proaktywnej ochronie FortiClient może wykrywać, monitorować i oceniać zagrożenia dla punktów końcowych, dzięki czemu można zapewnić zgodność punktu końcowego i zmniejszać ryzyko. Ścisła integracja z platformą Fortinet Security Fabric umożliwia automatyzację opartą na regułach w celu ograniczania zagrożeń i kontrolowania epidemii. FortiClient zapewnia również bezpieczny dostęp zdalny z wbudowaną siecią VPN, jednokrotnym logowaniem i dwuetapowym uwierzytelnianiem dla zwiększenia bezpieczeństwa.
FortiEDR zapewnia zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym dla punktów końcowych zarówno przed, jak i po infekcji. Aktywnie zmniejsza powierzchnię ataku, zapobiega infekcjom złośliwym oprogramowaniem, wykrywa i rozbraja potencjalne zagrożenia w czasie rzeczywistym, a także może zautomatyzować procedury reagowania i naprawy dzięki konfigurowalnym playbookom.
Podczas tego Warsztatu dowiesz się:
- jak zintegrować FortiClient EMS z Security Fabric
- jak użyć funkcji anty-exploit FortiClient, aby proaktywnie zapobiegać atakom
- jak skonfigurować FortiClient EMS, aby zastosować tagi do punktów końcowych, których FortiGate może używać do dynamicznego kontrolowania dostępu do podsieci
- jak filtrować, sortować i przeglądać zdarzenia w FortiEDR
- jak wykonać analizę kryminalistyczną w FortiEDR
Czym są Warsztaty Fortinet Security?
Wersja on-site to praktyczne, kilkugodzinne warsztaty na miejscu w Warszawie, na których zapoznasz się z najnowszymi zagadnieniami z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nauczysz się w jaki sposób należy reagować na incydenty bezpieczeństwa. Przy wykorzystaniu technologii Fortinet zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności posługiwania się narzędziami i systemami ochrony sieci.
Wersja on-line to możliwość udziału w warsztatach live z opcją pokazu scenariusza labowego przez prowadzącego. Każdy uczestnik online będzie miał okazję zobaczyć jak wygląda konfiguracja scenariuszy laboratoryjnych w praktyce i zapozna się z prezentowanymi produktami.
Przez kogo prowadzone są warsztaty?
Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych Inżynierów sieciowych firmy Fortinet i NetFormers.
Dla kogo przeznaczone są Warsztaty?
Dla każdego, kto chce poznać technologię Fortinet i powiększyć wiedzę o cyberbezpieczeństwie. W szczególności zapraszamy administratorów systemów i sieci oraz osoby techniczne zajmujące się bezpieczeństwem.
Warsztaty nie wymagają wcześniejszej wiedzy związanej z produktami Fortinet.
Niezależnie od poziomu wiedzy i doświadczenia każdy będzie w stanie zrealizować program Warsztatów dzięki szczegółowym instrukcjom pokazującym krok po kroku jak w środowisku laboratoryjnym skonfigurować każdy z elementów systemu.
Dlaczego warto wziąć udział:
Warsztaty są w 100% za darmo, a podczas tego wydarzenia:
- pogłębisz wiedzę techniczną z zakresu cyberbezpieczeństwa i mechanizmów ochrony sieci
- uczestnicy On-site będą mieli możliwość praktycznego nauczenia się korzystania z wybranych rozwiązań Fortinet
- poznasz produkty wykraczające poza standardowe podejście bazujące na firewall-ach
Jak wyglądają warsztaty i co należy przynieść?
Dla Waszej wygody warsztaty odbywają się w tym samym czasie zarówno on-site w Warszawie, jak i on-line z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.
Warsztaty składają się ze wstępu teoretycznego oraz części praktycznej prowadzonej przez inżyniera Fortinet. Wersja on-line to możliwość uczestnictwa w warsztatach live z opcją pokazu scenariusza labowego przez prowadzącego.
Do realizacji części praktycznej każdy uczestnik warsztatów on-site powinien posiadać własny komputer z możliwością podłączenia do Internetu (WiFi). Środowisko laboratoryjne do indywidualnej konfiguracji dostępne będzie w chmurze Fortinet w Internecie wyłącznie dla uczestników On-site.
Zero Trust Security: praktyczne warsztaty dotyczące zabezpieczania infrastruktury

Date: 18/04/2023
Time: 10:00-16:00
Zero Trust Security – praktyczne warsztaty dotyczące zabezpieczenia infrastruktury
Dołącz do nas na praktycznych warsztatach, aby dowiedzieć się, jak uprościć i przyspieszyć wdrożenie zasady zerowego zaufania oraz wznieść swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na nowy poziom! Na tym warsztacie dowiesz się, jak zintegrować podejście ZERO TRUST z codziennym przepływem pracy, aby osiągać pożądane wyniki. Przekonaj się, jak CISCO może pomóc Ci w osiągnięciu postępu zgodnego z zasadą zerowego zaufania bez uszczerbku dla wygody użytkownika i produktywności.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami bezpieczeństwa lub wdrażanie narzędzi wspierających bezpieczeństwo typu zero-trust, te warsztaty są dla Ciebie! Nie potrzebujesz dogłębnej wiedzy na temat produktów o zerowym zaufaniu lub bezpieczeństwa, aby wziąć udział.
Zbadaj przypadki użycia o zerowym zaufaniu w naszym laboratorium poprzez:
- budowanie zaufania użytkowników i urządzeń
- reagowanie na zmiany zaufania za pomocą zasad adaptacyjnych
- zabezpieczanie VPN i dostępu bez VPN
- wdrażanie bezpieczeństwa aplikacji i miejsca pracy
- wykorzystanie wspólnych sygnałów dla bezpieczeństwa użytkowników i punktów końcowych
- zapoznanie się z opcjonalnym modułem wprowadzającym w usłudze Secure Access Service Edge
- dowiedzenie się, jak pokonywać wyzwania i przeszkody
I więcej!
Agenda spotkania:
10.00-10.15 | Przywitanie |
10.15-11.30 | Wprowadzenie |
11.30-13.00 | Warsztaty labowe – część pierwsza |
13.00-13.30 | Lunch |
13.30-16.00 | Warsztaty labowe – część druga |
Workshop poprowadzi

Przemysław Zawadzki
Cybersecurity Channel Technical Solutions Specialist, Cisco
W Cisco zajmuję się wsparciem tzw. kanału partnerskiego w zakresie technologii cybersecurity znajdujących się w portfolio CISCO. Do moich zadań należy przede wszystkim współpraca z partnerami w zakresie rozwijania ich wiedzy oraz umiejętności technicznych, a także bieżąca pomoc przy realizowanych projektach od strony technicznej.
Zrób kolejny krok w podróży SASE z Cisco Umbrella

Date: 28/03/2023
Time: 10:00-16:00
Przyszłość bezpieczeństwa sieci przenosi się do chmury.
Zespoły IT mają do zabezpieczenia więcej użytkowników, urządzeń, aplikacji i danych niż kiedykolwiek wcześniej, a istniejące modele zabezpieczeń są niewystarczające. Ponieważ coraz więcej użytkowników pracuje zdalnie lub z biur satelitarnych, organizacje wdrażają bezpośredni dostęp do Internetu (DIA) w oddziałach i wdrażają rozwiązania SD-WAN w celu optymalizacji wydajności sieci. W rezultacie zespoły bezpieczeństwa przechodzą z tradycyjnego, scentralizowanego podejścia do bezpieczeństwa na bardziej zdecentralizowaną architekturę bezpieczeństwa.
Cisco Umbrella to usługa bezpieczeństwa dostarczana w chmurze, która łączy podstawowe funkcje bezpieczeństwa, które możesz wdrażać stopniowo, we własnym tempie. Umbrella łączy w jedną bezpieczną bramę internetową (SIG) bezpieczną bramę sieciową, zabezpieczenia warstwy DNS, dostarczaną w chmurze zaporę sieciową, funkcjonalność brokera bezpieczeństwa dostępu do chmury oraz analizę zagrożeń. Głęboka inspekcja i kontrole pomagają zapewnić zgodność z zasadami dotyczącymi dopuszczalnego użytkowania sieci i uzyskać ochronę przed zagrożeniami internetowymi.
UWAGA: Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Aby wziąć udział należy otrzymać potwierdzenie udziału, które zostanie wysłane (w odpowiedzi na rejestrację) ze skrzynki naszego Zespołu Marketingu.
Zapisz się na warsztaty jeśli chcesz:
- dowiedzieć się, jak Umbrella SIG może pomóc Twojej organizacji w rozwiązywaniu różnych przypadków użycia zabezpieczeń,
- wdrożyć i zbudować własną konfigurację Umbrella SIG w środowisku laboratoryjnym, w tym między innymi:
- zabezpieczenia warstwy DNS
- bezpieczne zasady bramy internetowej przy użyciu reguł i zestawów reguł
- DLP w linii
- zapora sieciowa warstwy 7 dostarczana w chmurze
- typ pliku i kontrolki dzierżawy
I więcej!
Agenda spotkania:
10.00-10.15 | Przywitanie |
10.15-11.30 | Wprowadzenie do pierwszej części labów |
11.30-13.00 | Warsztaty labowe – część pierwsza |
13.00-13.30 | Lunch |
13.30-14.30 | Wprowadzenie do drugiej części labów |
14.30-16.00 | Warsztaty labowe – część druga |
Workshop poprowadzi

Przemysław Zawadzki
Cybersecurity Channel Technical Solutions Specialist, Cisco
W Cisco zajmuję się wsparciem tzw. kanału partnerskiego w zakresie technologii cybersecurity znajdujących się w portfolio CISCO. Do moich zadań należy przede wszystkim współpraca z partnerami w zakresie rozwijania ich wiedzy oraz umiejętności technicznych, a także bieżąca pomoc przy realizowanych projektach od strony technicznej.
Encrypted Traffic Analytics: Detecting Malware without Decryption

Encrypted Traffic Analytics: Detecting Malware without Decryption
Date: On-Demand
Time: On-Demand

Learn how Cisco is changing the equation with Encrypted Traffic Analytics. This new solution combines advanced machine-learning from Stealthwatch Enterprise with Cisco innovations in network telemetry to help you gain rich insights into the nature of encrypted traffic and stop threats without the need for decryption.
With Encrypted Traffic Analytics you can:
- Determine how much of your digital business is encrypted
- Discover which network devices use out-of-date and non-compliant encryption software that make it easier for malware to hide
- Identify and isolate malicious traffic without decryption