Cisco Threat Hunting Workshop #1

Date: 5/03/2020

Time:  09:30

Efektywny Threat Hunting przy wykorzystaniu Cisco Threat Response (CTR)

Wraz ze wzrostem ilości rozwiązań cybersecurity coraz trudniej jest odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące ataków wykonanych na naszą organizację.

Od wielu lat strategia Cisco zakłada integrację rozwiązań cybersecurity w ramach ekosystemu.

Przykładem takiej integracji jest Cisco Threat Response – narzędzie analityczne pozwalające na szybką korelację danych telemetrycznych z rożnych rozwiązań Security (m.in. Cisco Umbrella, AMP, ThreatGrid, Email Security, Firepower oraz Stealthwatch).

Dzięki temu rozwiązaniu, w czasie warsztatu przy pomocy kilku kliknięć myszką dowiesz się:

  • czy przykładowy atak miał wpływ na infrastrukturę laboratoryjną?
  • kto był pacjentem “zero” tego ataku?
  • jak duży wpływ na infrastrukturę miał dany atak i na ile stacji końcowych się powielił?
  • co na temat tego zagrożenia wie Cisco Talos?

Jaka jest formuła naszych warsztatów?

To praktyczne, kilkugodzinne warsztaty, na których zapoznasz się z najnowszymi zagadnieniami z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nauczysz się w jaki sposób należy reagować na incydenty bezpieczeństwa. Przy wykorzystaniu technologii Cisco zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności posługiwania się narzędziami i systemami ochrony sieci.

Dla kogo przeznaczone są Warsztaty?

Dla każdego, kto chce poznać technologię Cisco Security i powiększyć wiedzę o cyberbezpieczeństwie. W szczególności zapraszamy administratorów systemów i sieci oraz osoby techniczne zajmujące się bezpieczeństwem. Warsztaty nie wymagają wcześniejszej wiedzy związanej z produktami Cisco. Niezależnie od poziomu wiedzy i doświadczenia każdy będzie w stanie zrealizować program Warsztatów dzięki szczegółowym instrukcjom pokazującym krok po kroku jak w środowisku laboratoryjnym skonfigurować każdy z elementów systemu.

Dlaczego warto przyjść

Warsztaty są w 100% za darmo, a podczas tego wydarzenia:

  • pogłębisz wiedzę techniczną z zakresu cyberbezpieczeństwa i mechanizmów ochrony sieci
  • nauczysz się korzystać z wybranych rozwiązań CISCO w praktyce
  • poznasz produkty wykraczające poza standardowe podejście bazujące na firewallach

Jak wyglądają warsztaty i co należy przynieść?

Warsztaty składają się ze wstępu teoretycznego oraz części praktycznej prowadzonej przez inżyniera Cisco. Do realizacji części praktycznej każdy powinien posiadać własny komputer z możliwością podłączenia do Internetu (WiFi). Środowisko laboratoryjne dostępne będzie w chmurze Cisco w Internecie.

Zostań z NetFormers!

Zostań z NetFormers!

Bez zbędnego spamu!

Dołącz do naszego Newslettera aby otrzymywać zaproszenia na bezpłatne szkolenia, webinary i warsztaty oraz solidną dawkę aktualnej wiedzy o rozwiązaniach z zakresu sieci i bezpieczeństwa na rynku.

Bądź na bieżąco!

Dziękujemy, że jesteś z Nami!